Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Täiendav kütteseade sinu koju. Kuidas leida sobivaim?

Täiendav kütteseade on kodus kindlasti kasulik, eriti talvel. Millist kütteseadet valida, et see oleks kasulik investeering ja töötaks võimalikult efektiivselt? Anname sulle mõned olulised nõuanded.


Millisel eesmärgil on vaja küttekeha osta?

Sa ilmselt naerad selle küsimuse peale, sest arvad, et see on täiesti rumal - küttekeha eesmärk on loomulikult soojendada! Me ei nõustu selle lähenemisviisiga. Enne kütteseadme ostmist peaksid mõtlema, milleks seda enamasti kasutatakse.

1. Ruumide soojustamiseks. Kütteseadme esmane funktsioon on ruumide soojendamine. Seda tehakse õhu või ümbritsevate objektide soojendamisega - see on veel üks küsimus, millest räägime hiljem.

2. Märgade riiete kuivatamiseks. Talvel on see üks populaarsemaid viise küttekeha kasutamiseks, sest kolm paari kingi, mütsid, kindad ja isegi kombinesoonid ei mahu alati vannituppa. Pea meeles, et riiete kuivatamine ei sobi kõikidele küttekehadele.

3. Õhuniiskuse vähendamiseks. Küttekeha kasutatakse õhu kuivatamiseks niiskes ruumis, näiteks koridoris või verandal, kus talvel on lund ja aknad lähevad niiskusega uduseks ning neile tekib jää. Sellises olukorras tasakaalustab küttekeha suurepäraselt ilmastikutingimusi.

4. Õhu jahutamiseks. Kas sinu küttekeha peaks aeg-ajalt õhku ka jahtuma? Kaasaegsed tehnoloogiaga on see võimalik.

Seega milleks on sulle küttekeha vaja?

Küttekehade tüübid

On kahte tüüpi kütteseadmeid: õhku soojendavad ja füüsilisi esemeid soojendavad. 

Küttekehad, mis soojendavad esemeid, töötavad tavaliselt infrapunakiirguse levitamise põhimõttel. Muide, inimkeha kiirgab ka infrapunakiirgust, nii et meie organismid on selle soojendamismeetodi suhtes loomuliku kütteallikana väga hästi vastuvõtlikud. Infrapunakiired ei soojenda õhku. Nad soojendavad ruumi pindu - seinad, laed, põrandad, mööbel. Infrapunakiirgusega soojendamisel ei ole õhukonvektsiooni, mistõttu ei ole mingit tuuletõmbust, mis tavaliselt põhjustavab tolmu ja kahjulike mikroorganismide pindadelt õhku lendumist. .

Küttekehade tehnoloogiad

Küttekehad on oma tehnoloogiates täiesti erinevad. Enne kütteseadme valimist  peaksid teadma vähemalt põhitehnoloogiaid, et valida kõige sobivam.

Soojuselemendiga ventilaator

See küttekeha töötab väga lihtsalt. Elektrienergia soojendab soojenduselementi ja ventilaator puhub sellest sooja õhku teatud suunas. Selline soojendamine on efektiivne väikestes ruumides. Tõsi, see põhjustab õhu liikumist, nii et probleeme võib tekkida allergikutel.

Pealegi saab see tehnoloogia varsti tõsised "uuendused" ja firma Dyson hoolitses selle eest. Nad on loonud originaalsed disainventilaatorid, mis mitte ainult ei soojenda õhku, vaid ka jahutavad seda. Sellised küttekehad maksavad aga üsna palju ehkki näevad välja stiilsed ja isegi futuristlikud.

Soojapuhurid

Need on suurtele ruumidele mõeldud kütteseadmed. Need on piisavalt võimsad ja ehitajad kasutavad neid sageli ehitus- ja viimistlustööde tegemiseks külmal hooajal. Need on nagu küttekehaga ventilaatorid, kuid need on varustatud ka ohutusseadmetega ja on vastupidavamad. Soojapuhurid on varustatud kaitsevõre ja käepidemega, mis muudab nende transportimise mugavamaks. Sa ei leia neid koduses kasutamises just tihti välja arvatud ehk keldris või garaažis. Muide, nende seadmete suhtes ei kohaldata 2 kW võimsuspiiranguid, sest neil on professionaalidele mõeldud tehnilise varustuse staatus, seega võite leida ka 30 kW seadmeid (muidugi üsna kõrge hinna eest).

Elektriradiaatorid

90-ndates sündinud inimeste jaoks ei ole radiaator enam massiivne mehhanism. See ei ole õhu soojendamiseks kasutatav paks metallist plaat. Tõepoolest, kaasaegsed elektriradiaatorid on üsna väikesed, kuid tõhusad. Need sobivad ka väikestesse ruumidesse. Inimestele, kellel kuiv õhk ärritab  kiiresti nahka ja nina, võib tekkida elektriradiaatori kasutamisel probleeme. 

Õliradiaator

See on üks populaarsemaid kütteseadmeid, mida sageli kodus kasutatakse. Õliradiaator töötab nagu elektriline, kuid see on täidetud spetsiaalse vedelikuga, mis hoiab temperatuuri mõnda aega pärast seadme välja lülitamist. Kuna õliradiaator on umbes 10 cm lai, sobib see ideaalselt niiskete jalatsite kuivatamiseks ja kindad, sokid ja sallid saavad ka kuivaks. Suur abimees talvel! Õliradiaator soojendab õhku, kuid tal on ka üks miinus - see on päris "kohmakas" mehhanism, sest see on üsna raske. Sellel põhjusel on õliradiaator tavaliselt ratastega.

Konvektor radiaator

See küttekeha soojendab õhku loomulikult - soojenduselement soojendab õhku, mis on võetud madalamalt (külmem õhk on alati allpool) ja kuumutatud õhk tõuseb loomulikult ülespoole. Sellised konvektor radiaatorid on tavaliselt odavad, kuid neil on üks probleem - nende peale ei saa midagi panna. Nende ülemine ava peab olema alati avatud, sest sellest väljub kuumutatud õhk. Tootjad valmistavad sellised konvektor radiaatoreid ülemise osa kallakuga, nii et ei saaks sellele kingi asetada ja põhjustada nende süttimist ja tulekahju. Ohutusnõudeid järgides on see suhteliselt tõhus ja odav küttekeha.

Keraamilised radiaatorid

Jah, tulevik kuulub neile. Need on radiaatorid, mis ei ole metallist, vaid keraamilised. Sisemine kütteelement kiirgab infrapunakiirgust, mis põhjustab ümbritsevate objektide kuumutamist, kuid mitte õhu soojendamist. Keraamiline kate omab suurepäraseid omadusi - see säilitab ja kiirgab soojust kauem. Samal põhimõttel töötab iidne plaatidest ahi, nii et on mõnus sellele seljaga toetuda, kui külmast õuest tuppa tuled. Nad on väga tõhusad, sest nad kasutavad vähe energiat võrreldes teiste populaarsete elektriradiaatoritega. Seni on nende hind olnud üsna kõrge, kuid juba praegu on moes kasutada neid küttekehasid kütmiseks kodus aja,l kui keskküte ei ole sisse lülitatud. Need on stiilsed ja neid saab riputada seinale traditsiooniliste radiaatoritena.

Ära karda suurt võimsust

Küttekeha valimisel on olulised kriteeriumid nende tehnoloogia ja võimsus. Standardne 2 kW küttekeha peaks olema mis tahes otstarbeks piisav. Siin on loogika lihtne - mida võimsam on radiaator, seda kiiremini soojendab see ruumi. Mis tahes küttekeha kasutamine väikeste lastega kodus on ohtlik, sest väikestel uudishimulikel ilmakodanikel võib olla vastupandamatu soov panna mänguasju radiaatori õõnsustesse ja põhjustada suuri probleeme. See muudab asjakohasemaks mõelda suuremale võimsusele, sest sellised küttekehad lülituvad lihtsalt pärast kindla taseme saavutamist kiiresti välja.

Lisaks kuivab õhk pikka aega köetavates ruumides ja see mõjutab negatiivselt inimeste tervist, nii et kütmine peaks olema kiire ja tõhus. Tänapäeval ei ole energiatarbimine väga suur, sest tänapäevaste küttekehade tootjad teevad oma parima, et muuta oma seadmed võimalikult tõhusaks ja kooskõlas olevaks energiasäästu põhimõtetega.

Küttekeha valimisel on oluline arvutada, kui pikk on selle tasuvusaeg.

Pea meeles, et kümme küttekeha ei asenda küttesüsteemi, olenemata sellest, millist nutikat tehnoloogiat kasutatakse. See on ainult ajutine soojusallikas.
Õlikütteseade Standart OR15-9, 2000 W

Õlikütteseade Standart OR15-9, 2000 W

70,40 € / tk
101,00 / tk
Infrapuna kütteseade Standart HCH-2000D

Infrapuna kütteseade Standart HCH-2000D

38,00 € / tk
66,00 / tk