Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Väikese koridori ja esiku organiseerimise nipid


Koridor on nagu korteri "Bermuda kolmnurk", kus asjad kipuvad ära kaduma. Tundub, et panid võtmed kapi peale, aga hommikuks on need kadunud. Isegi kingad kaovad, rääkimata kinnastest, vihmavarjudest ja jopedest. Tõeline peavalu! Ja mis kõige tähtsam, tundub, et koridoris on alati liiga kitsas. Anname mõned näpunäited selle kohta, kuidas oma koridori renoveerida, et kõik seal asetsev mahuks ära ja midagi ei läheks kaduma.

Jalatsikapp

Pole tähtis, kui suur on esik, seal peaks alati olemas olema kingade kastid või jalatsikapp. Hea oleks, kui jalatsikapil oleks eraldi sahtlid, kuhu saaks märkida perekonnaliikmete nimed teadmaks, kelle kingad, kuhu panna. Sama kehtib ka kingade jaoks mõeldud kastide kohta. Lihtsalt kirjuta, kes kuhu kingad paneb ja nii igale kastile. Perekonnad, kus on kaksikud või üheealised lapsed, mõistavad nimede olulisust kindlasti, sest hommikul võib nende esik olla kui tõeline lahinguväli, kus toimub suur jalanõude jagamine.

Riidepuud riietele

Põhimõtteliselt pole riidekappi koridoris vaja. On vaja ainult muuta ühte harjumust - ebavajalike riiete hoidmine koridorikapis. Tavaliselt pannakse nii vajalikud kui ka ebavajalikud riided esikukappi ning külaliste ootamatu saabumise puhul tekib probleem, kuhu nende riided riputada. Avatud riidestange riidepuudega kasutamine säästab palju ruumi. Samuti näed alati, milliseid riideid on vaja ja, mis pole tegelikult vajalik.

Riidestangesid saab kasutada mitte ainult riiete, vaid ka kingade jaoks. Püüa paigaldada traditsiooniline riidepuu suurte konksudega stange alumisele osale. Saad sinna jalatseid riputada, pannes need konksudesse. 2 paari kingi mahub sinna kindlasti.

Riiulid

Riiuleid peab koridoris olema üsna palju. Riiulid võivad olla üsna kitsad, et saaksid nendele panna ilusad punutud karbid, kus saab hoida erinevaid väikeseid asju näiteks: kindaid, salle, kingalusikaid jne. Soovitame punutud korve ka kingade jaoks, sest siis saavad kingad hingata ja ei lähe niiskeks. 

Võid panna mütsid alumistele riiulitele. Tihedamini kasutatavate asjade jaoks sobivad kõrgemad riiulid ning riiulid saab paigaldada ka ukse kohale.

Ruum ukse taga

Kui uks avaneb sissepoole, on koridoris 2 ruutmeetrit ruumi kaotatud. Ka seda saab siiski ära kasutada, sest uks ei avane tavaliselt kuni seinani - seda takistab käepide. Seega on sul umbes 10 sentimeetrit ruumi, mida saab kasutada mitmesuguste riiulite ja kottide jaoks. Ka supermarketi sisustus- ja kodutarvete osakonnast leiad madalaid riiulieid, mis sobivad isegi kingade jaoks. Kasuta seda ruumi ära ja “peida” jalanõusid või muid asju, mida kasutad harvemini.

Vihmavarjuhoidja ukse taga? Miks ka mitte! Lihtsalt ära muuda seda kohta riidepuuks rõivaste jaoks. Kui paned sinna talvel palju riideid, avaneb uks vaid poolenisti. Koridori pole vaja üle koormata, seetõttu riputa ukse taha ainult need asjad, mida kasutad harvem ja mis on piisavalt õhukesed.

Tumbad

Kingade jalga panemine on mugavam istudes. Kui kuhugi istuda pole, kasutad selleks kappi, toetud seina vastu ja aja jooksul see määrdub. Mõttekam on soetada pink või paar tumbat. Tumbade sisse saad panna ka väiksemaid esemeid, mida igapäevaselt ei kasutata. 

Teadetetahvel

Tühjale seinale saad riputada korgist teadetetahvli. Sellele saab nööpnõelte abil kinnitada tegemist vajavaid ülesandeid, laste tunniplaane, infot huviringide kohta ja isegi tasumata arveid.

Valgustus

Koridori uuendamiseks piisab mõnikord valgustite vahetamisest. Kui laes olevast lambist ei piisa, on alati võimalik osta paar meetrit LED-ribasid, mida saab lihtsalt riiulitele või laele kinnitada. Mõnikord on peegli kohal olev seinalamp piisav, et muuta ruum riietumiseks või meikimiseks mugavaks. 

Trepid koridoris

Paljudes majades algab teisele korrusele viiv trepp just koridorist. Seda treppi saab kasutada teatud asjade hoidmiseks. Võimalik on kasutada nii trepi alla jäävat ruumi kui ka treppide sisemust. Kastid kingadega võib panna astmete peale. Treppide alused kohad sobivad ideaalselt erinevatele sügavatele riiulile (standardsügavus vähemalt 80 cm), kus saad hoida  palju erinevaid asju. Riiulites võivad olla lahtitõmmatavad sahtlid, mis sobivad ideaalselt kingade ja muude asjade hoidmiseks.

Treppide sisse sahtlite tegemine on keeruline, kuid võimalik. Pead lihtsalt hoolikalt mõtlema ja leidma sobivad sahtlid, mllle avanemismehhanism on paigaldatud sahtli peale mitte külgedele. Samuti on võimalik valmistada hingedega karpe trepiastmete jaoks. Sellisel moel kasutad ära iga vaba sentimeetri.

Koridori saab uuendada järk-järgult. Sul on vaja ainult veidi fantaasiat ja stiilseid detaile.
Korv Mesh raamiga Elfa 266390 60-3 valge

Korv Mesh raamiga Elfa 266390 60-3 valge

Tumba XYF1349B, must, 38 cm x 38 cm x 38 cm

Tumba XYF1349B, must, 38 cm x 38 cm x 38 cm

13,99 / tk
Laos
Nagid EPFL012, must, 5 tk

Nagid EPFL012, must, 5 tk

Kast Curver, valge, 360 x 270 x 220 mm

Kast Curver, valge, 360 x 270 x 220 mm

10,89 / tk
Ainult veebis
Korv Mesh raamiga Elfa 266390 60-3 valge

Korv Mesh raamiga Elfa 266390 60-3 valge

Tumba XYF1349B, must, 38 cm x 38 cm x 38 cm

Tumba XYF1349B, must, 38 cm x 38 cm x 38 cm

13,99 / tk
Laos
Nagid EPFL012, must, 5 tk

Nagid EPFL012, must, 5 tk