Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Top 6! Milline on selle aasta parim õliradiaator?

parim õliradiaator
Foto: Unsplash.com

Esimesed külmad ilmad on käes ja on viimane aeg asuda mõtlema küttesüsteemide peale. Isegi kui küttesüsteem on viimase peal, siis tasub siiski valmis olla ebameeldivusteks või ajutisteks lahendusteks. Kõige mugavam ja kiirem lahendus tuba soojaks kütta on radiaatorid appi võtta.

Miks valida õliradiaator? 

Erinevalt soojapuhuritest ja elektriradiaatoritest, õliradiaator ei kuivata õhku. See on eriti oluline neile, kelle hingamisteed on tundlikumad ja kes ei kannata tolmu. Õliradiaator soojendab õhku ühtlaselt. Elektriradiaatorist ja soojapuhurist käib õhk koos tolmuosakestega läbi. Kõrge temperatuuriga soojendades kipuvad tolmuosakesed kõrbema ja niiskus õhust kaduma. Kuigi elektriradiaator võib olla kiirem lahendus, siis pole see toa õhukvaliteedile just parim lahendus.

Kuna elektriradiaator kuivatab õhku, siis on elektriradiaatorit kasutades kindlasti vaja kasutada ka õhuniisutajat, mis õhuniiskuse toas taastaks. Õhuniisutaja ehk difuuser tuleks seega lisaks soetada. Talvisel kütteperioodil läheb difuuserit sõltumata küttesüsteemist peaaegu kõikides kodudes vaja. 
parim õliradiaator
Foto:Pixabay.com

Muidugi võib alati toa soojendamiseks kasutada ka gaasipuhurit, aga see sobib pigem suurtesse ruumidesse, kus muu küttekeha puudub. Gaasisoojendi sobib näiteks garaaži lausa valatult. Garaažis ei sega ka see, kui masin on veidi suurem või teeb rohkem müra.

Õliradiaator soojendab toa üles ühtlaselt ja sujuvalt. Selleks võib küll kuluda mõnikümmend minutit kauem, kuid see eest ei kuivata õliradiaator õhku ega kärsata radiaatori vahel tolmu. Lisaks annab õliradiaator pikemalt sooja. Kui õliradiaatoril küte välja lülitada, siis õliradiaator õhkab soojust kuni mitu tundi hiljemgi ja tuba püsib ühe kütmiskorraga kauem soe. 

Milline on aasta parim õliradiaator?

Parim õliradiaator peab kindlasti vastama mitmele tingimusele – piisavalt kompaktne, soodne ning hea kütteväärtusega. Mida suurem on õliradiaatori soojendus sektsioonide arv, seda suurem kokkupuude on radiaatoril õhuga ja seda kiiremini see ka toa üles soojendab. 

Lisaks on oluline, et õliradiaatoril oleks ülekuumenemiskaitse. See lülitab teatava temperatuuri saavutamisel õliradiaatori välja ega lase sellel üle kütta. Järgnevalt on esitletud TOP 6 selle aasta parima õliradiaatori tiitlile kandideerivat õliradiaatorit.

Standart OR15-9

See 2000W kolme erineva võimsusega õliradiaator suudab edukalt soojendada kuni 20 ruutmeetrist tuba. Seda saab mehaaniliselt juhtida ning sellel on 9 soojendus sektsiooni. Radiaator lülitub ise välja, kui on teatava temperatuuri saavutanud (sellel on ülekuumenemiskaitse). Disain on klassikaliselt valge. Standart OR15-9 mudelil on rattad, mistõttu on seda mugav ühest toast teise transportida. 
parim õliradiaator
Foto: K-rauta.ee

Mill AB-H1000MEC

Mill AB-H1000MEC on standardselt valge värvusega, kuid klassikalisest radiaatorist hoopis moekama välimusega õliradiaator. See 1000W radiaator suudab üles soojendada 12-16 ruutmeetrise toa. Sellel on kolm erinevat võimsust ja vaid 1 soojendussektsioon, kuid sellest ei tohi heituda. Eriline Mill Heat Boost tehnoloogia suudab edukalt sammu pidada teiste rohkemate soojendussektsioonidega õliradiaatoritega. Sellel on töötemperatuuri reguleerimiseks termostaat.
parim õliradiaator
Foto: K-Rauta.ee

Mill AB-H1000DN

See 1000W ja kolme erineva võimsusega õliradiaator on eelnevale radiaatorile väga sarnane. Nimelt on ka sellel mudelil 1 soojendussektsioon, aga ka Mill Heat Boost tehnoloogia. Siiski võib märgata koheselt vähemalt kahte erinevust – Mill AB-H1000DN on imekaunist süsimusta värvi ning lisaks ülekuumenemiskaitsele ja termostaadile on sellel ka taimer! Mill AB-H1000DN suudab üles kütta kuni 18 ruutmeetrise toa. Tegemist on väga elegantse masinaga, mis ei riiva ka kõige disainitundlikuma inimese ilumeelt.
parim õliradiaator
Foto: K-rauta.ee

Sencor SOH 3211WH

Klassikalise välimusega õliradiaatoreid esindab Sencor SOH 3211WH. Tegemist on 2300W, 3 võimsustaset ja 11 soojendussektsiooniga õliradiaatoriga, millel on lisaks ülekuumenemiskaitsele ka termostaat (töötemperatuuri on võimalik reguleerida). Lisaks on Sencor SOH 3211WH ratastel. Erinevalt teistest nimekirjas figureerivatest parima õliradiaatori tiitlile kandideerivatest radiaatoritest on sellel Anti-Freeze funktsioon. See tähendab, et õliradiaator on võimeline hoidma toas minimaalset pluss kraadi, et vesi ära ei külmuks. Parim õliradiaator, mida kasutada suvilas!
parim õliradiaator
Foto: K-rauta.ee

Volteno VO0156

See 2000W õliradiaator suudab tänu 9 soojendus sektsioonile üles soojendada 15-25 ruutmeetrise toa. Manuaalselt on võimalik vahetada kolme erineva võimsuse vahel. Muidugi on ka Volteno VO0156 mudelil termostaat ja ülekuumenemiskaitse. Selle mudeli muudab eriliseks tema välimus – klassikalise kujuga õliradiaator on musta värvi. See sobib ideaalselt kütma näiteks väiksemapoolset garaaži!
parim õliradiaator
Foto: K-rauta.ee

Orava OH-11 A

TOP 6 nimekirja kõige võimsam õliradiaator on Orava OH-11 A. Sellel on 2500W võimsust, mida on võimalik manuaalselt vahetada kahe erineva taseme vahel. Ainsana kogu nimekirjast on sellel ka ventilaator, mis paneb õhu veelgi paremini selle 11 soojendussektsiooni vahel liikuma. Lisaks puhub ventilaatorist soovitud suunas sooja õhku tuppa juurdegi! Sellele on neli ratast, mistõttu on seda lihtne ühest toast teise liigutada. Klassikalise kuju ja valge värviga võimas õliradiaator on igal juhul oma koha TOP 6 välja teeninud!  
parim õliradiaator
Foto: K-rauta.ee

Milline on selle aasta parim õliradiaator, jääb igaühe enda otsustada. TOP 6 on teatavaks tehtud. Siit nimekirjast leiab iga õliradiaatori huviline endale sobivaima. Leidub nii klassikalisi kui ka väga uuendusmeelse disainiga radiaatoreid. Peamine on siiski see, et kodus oleks vähemalt üks korralik õliradiaator, mis külmal ajal suudab toa soojana hoida!
Õlikütteseade Mill AB-H1000DN, 1000 W

Õlikütteseade Mill AB-H1000DN, 1000 W

122,60 / tk
Ainult veebis
Õlikütteseade Mill AB-H1000DN, 1000 W

Õlikütteseade Mill AB-H1000DN, 1000 W

122,60 / tk
Ainult veebis