Liitu SMART NET lojaalsusprogrammiga ja säästa! Liitu

Kas osta Sony PlayStation 4 Pro?

Sony Play station 4 pro koos puldiga.
Foto: Fabian Albert. Unsplash.com 

Sony PlayStation 4 mängukonsoolist on turul kaks versiooni. Esialgu lasti välja Sony PlayStation 4, mis võeti üsna soojalt vastu, kuid siiski ei saa öelda, et tegu oli parima mängukonsooliga. PS4 Pro ilmus müügile 2016 kui täiendus tavalisele versioonile, olles suurem ja tunduvat võimsam. See pole lihtsalt mängukonsool, vaid mitmekülgne multimeedia edastaja. Mõlemad mängukonsoolid on üsna sarnased mänguvaliku poolest, kuid Pro mudelil on omad plussid. 

Sony PlayStation 4 Pro või Sony PlayStation 5? 

2020 aastal tuli turule paljukiidetud Sony PlayStation 5. Fännid ootasid kannatamatult, millal uut mängukonsooli saaks osta ja kasutama hakata. Kui müügil on PlayStationi uus versioon, kas PS4 on endiselt teemakohane?

Lühidalt vastates: jah. Vaatame, mis teeb Sony PlayStation 4 Pro mängukonsooli niivõrd heaks, et seda ostetakse ja kasutatakse siiani. 
tüdrukud istuvad tagurpidi diivanil ja hoiavad käes PS4 pulte
Foto: Yan Krukov. Pexels.com

Lai valik 4K ja HDR mänge

Kuigi PS5 on tõesti juba tükk aega turul olnud, on PS4 mänguvalik endiselt tunduvalt mitmekülgsem. Sony PlayStation 4 Pro võimas graafika suudab esitada ülikvaliteetset 4K sisu. Selleks on muidugi 4K telerit vaja, aga tänapäeval võib 4K kvaliteediga telerit juba peaaegu et standardiks nimetada. Kui aga 4K teler puudub, kas tasub ikkagi PS4 Pro poole vaadata? Jah, sest HDR teeb isegi vanematel telekatel pildi suurepäraseks. 

High Dynamic Range ehk HDR on toob elava pildi erksate värvidega ning detailsus on lausa uskumatu. Mäng jookseb sujuvalt ning ilma probleemideta, isegi kui tegu on tõeliselt nõudlike mängudega näiteks God of War (2018), Ghost of Tsushima või Horizon: Zero Dawn. Selle kvaliteediga mängimine on tõeline elamus. Kord juba 4K resolutsiooniga PS4 Pro-ga mängides võib juhtuda, et teiste konsoolidega ei suuda arvutimängud enam ootustele vastata. 
Roosa valgustusega elutuba, diivanilaual on kaks playstation 4 pulti ja teleka ekraanil on Warzone mäng ees.
Foto: Fábio Silva. Unsplash.com

Mitte ainult mängukonsool

Sony PlayStation 4 Pro on ka väga kasulik multimeedia seade. See toetab 4K filmide vaatamist ning samuti saab Youtubes ja Netflixist samamoodi 4K või HDR sisu vaadata. UHD BlueRay tugi siiski puudub. On näha, et PS4 Pro disainides mõeldi tuleviku peale ning sooviti luua kauakestev mängukonsool. 

Rohkelt sisu ja mälu

Nagu eespool öeldud, on Sony PlayStation 4 Pro graafika muljetavaldav. Võib öelda, et võimsust on isegi topelt, võrreldes tavalise PS4-ga. Sellel mängukonsoolil on ka kaval riistvarapõhine checkerboard rendering, mis tähendab üleskaleerimist. Selle puhul on silmaga raske vahet teha, kas tegu on päris 4K kvaliteediga või skaleerimisega. Igatahes pettuma ei pea, sest pilt on alati suurepärane. 

Lisaks on Sony PlayStation 4 Pro konsoolil üks huvitav lisa, mida enamusel pole. Uuematel mängudel on spetsiaalne PS4 Pro tugi, millega saab ära kasutada konsooli pakutavat lisajõudlust. Nii saab ekraan näiteks parema valguse või kontrasti. Boost Mode kasutab konsooli täisvõimsust, et võimalikke puudujääke siluda ja tagada stabiilse kaadrisageduse. 

PS4 Pro tuleb vähemalt 8BG RAM mäluga. Mälu poolest on PS4 standardiks 1TB kõvaketas. See on ka üks põhjus, miks Pro versioon on tavaversioonist kallim. PS4 Pro toetab ka välist kõvaketast, seega saad mahtu veelgi suurendada. Võimalik on kuni 8TB mahuga kõvaketas mängukonsoolile juurde lisada ning nautida veelgi rohkem mänge. 

Pro versioonil on kolm USB pesa. See mahutab ilusti näiteks välise kõvaketta, USB ühendusega kõrvaklapid ja juhtme pultide laadimiseks. Tavaversioonil on vaid kaks USB pesa, seega kõike korraga ei saa kasutada. Lisaks tuleb PS5 optilise heliväljundiga, mis on samuti kaalukas pluss.

Kui soovid oma mänguelamust salvestada, siis Sony PlayStation 4 Pro on selleks lausa loodud. See võimaldab share nupust jagada mängust kvaliteetset 1080p  salvestatud videot, pilte. On isegi eraldi võimalus otse Youtube või Twitchi striimida. Sony PlayStation 4 Pro on üsna populaarne valik sisuloojate seas. 
Playstation nelja virtuaalreaalsus prillid teismelise poisi peas.
Foto: Jessica Lewis Creative. Pexels.com

Virtuaalreaalsus

Virtuaalreaalsus on Sony PlayStation 4 Pro mängukonsooliga tõeliselt nauditav. Eelmiste versioonidega võrreldes on see stabiilsem ja kõrgema eraldusvõimega. Kui kaalud, kas osta PlayStationi virtuaalreaalsuskiivrit, siis Pro toetab seda täielikult. VR seadmega saab suurepäraselt aimu, kui kvaliteetne, sujuv ja ilus Sony PlayStation 4 Pro pakutud pilt ikka on. 
Playstation neli.
Foto: InspiredImages. Pixabay.com

Kokkuvõtteks

Hoolimata sellest, et Sony PlayStation 4 Pro saabus turule tükk aega tagasi, on see endiselt aktuaalne ja väga laia mänguvalikuga. Võib tõesti väita, et PS4 Pro on mõeldud pikaaegseks kasutamiseks. PS5 võib tunduda küll ahvatlev, kuid isegi aastaid hiljem on sellele mänge vähem ning muidugi on see tunduvalt kallim. PS5 suur pluss on mahukas mälu, aga kui PS4 Pro-le lisada väline kõvaketas, siis ei jää see sugugi alla. Samas kui on valida tavalise Sony PlayStation 4 ja Pro vahel, siis kindlasti tuleks valida Pro, sest neid kahte võrreldes on Pro tõesti hiiglaslik samm edasi. 

PS4 Pro-ga saab nautida kõrgkvaliteetset mängimist ning samal ajal mänge ka salvestada ja jagada. Kindlasti pole mõtet hakata vaatama vanemaid PlayStationi versioone. Kui mõtled, millist mängukonsooli omale osta, siis Sony PlayStation 4 Pro on kindel valik
PlayStation 4 (PS4) mäng Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

PlayStation 4 (PS4) mäng Activision Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

27,76 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 27,76 €
Ainult veebis
Sooduskood
Mängukonsool Nintendo Switch Neon-Red/Neon-Blue, HDMI / Wi-Fi / USB Type A / USB Type-C, 32 GB

Mängukonsool Nintendo Switch Neon-Red/Neon-Blue, HDMI / Wi-Fi / USB Type A / USB Type-C, 32 GB

299,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 299,99 €
Laos
SMART LEASING 10
Mängu arvuti Thrustmaster TS-XW

Mängu arvuti Thrustmaster TS-XW

379,70 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Mängurool Thrustmaster T-GT II – Pack GT, must

Mängurool Thrustmaster T-GT II – Pack GT, must

668,00 / tk
Ainult veebis
SMART LEASING 10
Mängukonsool Nintendo Switch Neon-Red/Neon-Blue, HDMI / Wi-Fi / USB Type A / USB Type-C, 32 GB

Mängukonsool Nintendo Switch Neon-Red/Neon-Blue, HDMI / Wi-Fi / USB Type A / USB Type-C, 32 GB

299,99 / tk
Laos saadaval tk
1 tk – 1.0 tk, 1 tk – 299,99 €
Laos
SMART LEASING 10